A.Listesi 0
Müşteri Hizmetleri: (+90)-532-547-6922

SutBon Artizan %100 Keçi Peyniri

₺47,91

  • Ürün Kodu: STBN-011
  • Stok Durumu: 150

Etiketler: SutBon-artizan-keçi-peyniri-şirdenmayalı

SÜTBon    Artizan %100 Keçi Peyniri

(250Gr)

İçindekiler:

% 100 Bon SC çiftliği keçi sütü (pastörize edilmiş, yağı kreması alınmamış)

Doğal usulde kendi ürettiğimiz Oğlak şirden mayası

Deniz tuzu (Az Tuzlu)


Sağılan sütün bütünü, yani sağımdan hemen sonra hiçbir müdahale maruz kalmadan taze taze 63°C de 30 dakika pastörize edilip soğutulan süt Bon SC çiftliği oğlaklarından elde edilen oğlak şirden mayası ile mayalanır kalıplarda şeklini alır ve deniz tuzu ile tuzlanarak vakumlu paketlere konur. Böylece sütün tüm yağı, kreması peynirin içinde kalarak gerçek lezzetini ortaya çıkarır.


Peynir 2 gün tuzda 30 gün vakumda bekletilerek sunulur.

Vakumlu pakette üretim tarihinden itibaren 6 ay aynı lezzetini korur.


Peynirimiz sadece Hastalıktan Ari ( Brucella gibi insan sağlığını tehlikeye atabilecek olan hayvan hastalıklarının bu çiftlikteki hiçbir hayvanda bulunmadığına dair ve çiftlik şartlarının uygunluğu her yıl kontrol edilerek tarım bakanlığının verdiği onay belgesi) Bon SC çiftliğinin özel merasında ve konforlu barınaklarında doğal bitkilerle beslenen hayvanlarının taze sütünden imal edilir.

Bon SC çiftliğinde hayvanlar mera da olmadıkları zaman, barınaklarında, gübrenin üzerine basmaz, yatmaz. İklimlendirme, havalandırma, ısıtma ve soğutması planlanmış bir Cam sera içinde olduklarından her zaman bol güneş ve bol oksijen alır her zaman kuru ve temiz yerde yatarlar. İçtikleri su her zaman taze akan doğal kaynak suyudur. Tam otomatik sağım makinasında sağılan temiz süt doğrudan özel tecrit edilmiş odadaki soğuk süt tankına, oradan da butik mandıramıza kısa bir boru vasıtası ile geçer. Bu sayede üstü başı gübre olmayan hayvanların kokusu süte geçmiyor. Temiz süt bakteri bulaşmadan tanka ulaşıyor. Oradan da peynire dönüşüyor.

Özetle, hayvan konforu üst düzeyde sağlanmış, sağlıklı bir yaşamı olan keçi sağlıklı iyi bir süt üretebilir.

Bu özel lezzetin sırrı ;

Sadece Bon SC çiftliğinde, refah düzeyi çok yüksek, sağlıklı şartlarda yetiştirilen keçilerden elde edilen kokusuz taze keçi sütleri

ve kendi oğlaklarından doğal yöntemlerle elde edilen şirden mayası kullanılır. Hiç bir katkı, koruyucu ve  ilave kullanılmaz.


Bon SC Saanen Keçi Çiftliği Kalbinden

% 100 doğal keçi peyniri (oğlak şirden mayalı)

orta yumuşak, pürüzsüz krema tadında gerçek peynir.


Kargo metodları:

yurt içi Kargo : Özenle  paketliyoruz, köpük kutularda Buz aküleri ile, kargo ya teslim ediyoruz.

 Polar XP : +4 derecede soğuk (frigo araçlar) ile kapınıza kadar teslim ediliyor.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.